Kde v NYC nájdeš najlepší Cronut a čo to vlastne je?

Kde v NYC nájdeš najlepší Cronut a čo to vlastne je?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn

Ako prvé začnem asi tým, čo to Cronut vlastne je. Keď vidíš titulku, už máš asi nejakú predstavu. Názov pochádza z dvoch slovíčok a to Croissant a Doughnut. Vznikol len 5 rokov (Máj 2013) dozadu. Vymyslel a „upiekol“ ho šéfkuchár-pekár Dominique Ansel, ktorý je pôvodom z Fransúzska vo svojom podniku v New Yorku. Cronut je nadýchané croissantové cesto v tvare donutu a vo vnútri má chutnú plnku.

Tento článok je zaradený do seriálu #JedloVNewYorku. Pozri si aj ostatné články z tejto série kliknutím na hashtag

Založenie a kde násjť najlepšie Cronuty v New Yorku

Názov Cronut má zaregistrovaný ako ochrannú známku. Sám Dominique Ansel bol v roku 2017 menovaný za World’s Best Pastry Chef od World’s 50 Best Restaurants awards a je najmladším a jediným menovaným so zázemím v USA.

V New Yorku si v roku 2011 otvoril vlastný podnik Dominique Ansel Bakery, kde pečú zákusky, koláče a iné dobroty. Okrem toho má v NYC ďalšie dva podniky a expandoval aj do ďalších miest ako Los Angeles, Londýn a Tokio.

Tak a poďme na samotný Cronut. Navštivil som prevádzku Dominique Ansel Bakery, ktorá sa nachádza v New Yorkskej časti Soho na 189 Spring St. Už pri vchode bolo vidno, že táto pekárnička je celkom obľúbená, keďže tam bol nemalý rad pozdĺž celej miestnosti. Išlo to však vcelku rýchlo. Počas čakania som sa kochal na nádherné zákusky a koláčiky, dalo by sa to nazvať až umením.

  

 

Kvôli tomuto som sem prišiel…

Prišiel som sem však už kvôli spomínanému Cronutu. Zvolil som si Jahodový Cronut, ktorý akurát mali v aktuálnej ponuke a kávu s ľadom. V prevádzke si nebolo pomaly kde sadnúť, ale našiel som stôl vzadu v takej príjemnej minizáhradke.

Cronut chutil tak ako vyzeral. Dokonale. Jemné a nadýchané croissantové cesto s cukrovo-jahodovou polevou a malou sušenou jahôdkou navrchu. Vnútri výborná jahodová plnka. Po zahryznutí však prichádzalo to najlepšie. Úžasné spojenie jemnosti čerstvého cesta a fakt výbornou jahodovou plnkou.

 

Určite osobne odporúčam Dominique Ansel Bakery. Cronut je niečo super a takisto dokonale vyzerali aj ostatné koláčiky. Ak v tejto prevádzke budete, verím že bude chutiť a kľudne ma označte na instagrame v stories (@jankomacinsky) a rád vás zazdieľam!

Páčil sa ti článok? Zazdieľaj ho aj priateľom

Páčil sa ti článok? Zazdieľaj ho aj priateľom

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn