Kam na Korfu: Požičajte si loď v Paleokastrica

Kam na Korfu: Požičajte si loď v Paleokastrica

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn

V októbri som si na týždeň kúpil letenky na grécky ostrov Korfu. Bolo to prvýkrát, kedy som cestoval sám. Mimo toho, že som šiel po prvý raz solo trip, bolo to aj prvýkrát, čo som natáčal videá po anglicky.

Prvý deň som si prešiel mesto Korfu a natočil pár záberov. Veď si pozri sám. 🙂

Ako som spoznal nových ľudí

V ten deň večer som ešte spoznal susedov zo Škótska a fajn s nimi pokecal. A v tom mi napadla jedna vec. Pred nejakým časom som pozeral video od nejakého Čecha, ktorý bol v Barcelone a spoznal nejakých nový ľudí cez Couchsurfing. Je to aplikácia hlavne na ponúkanie „gaučov“ cestovaľom, ktorí sú na cestách zadarmo, resp. oplátkou za to, že ho na niečo pozvete alebo mu uvaríte niečo vaše tradičné. A v tejto aplikácii je feature, že spoznávanie nových ľudí alebo niečo v tom zmysle. Môžeš si tam vytvoriť aj vlastnú skupinu a nájsť ľudí blízko teba napr. na „explore new places“ alebo na tému akú si zadáš. Ja som sa takto tiež do jednej skupiny prihlásil. Bolo z toho to, že ďalší deň ráno som šiel do Corfu town autom, zobral som dvoch Slovincov a namierili sme si to do mestečka Paleokastritsa na druhej strane pobrežia. Tam na nás čakali ďalší dvaja Slovinci, ktorých tí prví stretli na letisku.

Koľko stojí požičanie lode v Paleokastritsa

Ako sme sa všetci predstavili a nakúpili potrebné veci na plavbu loďou 😀 tak sme sa vybrali k stánku, kde požičiavali lode. Nebolo ich tam už veľa, keďže bola off-season.

Tak sme si požičali loď. Boli sme teda piati ľudia. Na jedného to vyšlo 14€ plus benzín (ktorý na konci vyšiel 5€/osoba), ktorý prejazdíme. Že to nám povie na konci plavby. No dobre.

Mladý chalan z požičovne nám vysvetlil ako tá loď vlastne funguje a ako sa to riadi, keďže nikto z nás nič predým nešoféroval.

Ako sme už boli na mori, dostali sme mapu, podľa ktorej sme sa mohli riadiť. Popreplyvovali sme pláže a také malé morské jaskyne. Ale ťažko by sa mi to opisovalo, aké to bolo super. Lepšie raz vidieť, ako stokrát čítať. A nižšie priložím aj pár fotiek 🙂

Paleokastrica boattrip Korfu Paleokastrica Corfu Paleokastritsa Pharos Apparel Bracelet

Takéto a ďalšie náramky s kotvičkou si môžeš objednať online tu: www.PharosApparel.com

Ako hodnotím výlet loďou?

Je to super zážitok, ktorý určite odporúčam, ak sa vyberiete na Korfu a hodnitím to ako jednu  z najlepších vecí na ostrove.

Celková cena nás vyšla na nejakých 95€ a bolo to na celý deň, teda do západu slnka, dokedy sme mali byť späť.

 

Páčil sa ti článok? Zazdieľaj ho aj priateľom

Páčil sa ti článok? Zazdieľaj ho aj priateľom

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn