Čo ma priviedlo k realitám? Realitný maklér v Bratislave

Čo ma priviedlo k realitám? Realitný maklér v Bratislave

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn

Ján Macinský ako Realitný maklér v Bratislave Ako som sa k tomu celému dostal a aké veci ma stretli? Čítajte ďalej..

K nehnuteľnostiam mám blízko už veľmi dlhý čas. Už ako malý som si kreslil pôdorysy, domčeky a robil si 3D-čka v Sketchupe, Floorplane a v ďalších programoch, keďže mama je interiérová dizajnérka.

V tínedžerských časoch som sa čoraz viac začal zaujímať o kúpu, predaj a prenájom nehnuteľností. Ked som mal 18 a zakladal si prvú s.r.o. čku, dal som si do živností aj Realitnú činnosť, nejak som mal v pláne sa do toho pustiť už vtedy.

Chcel som na to vletieť už počas štúdia na VŠ

V 18ich popri začatom štúdiu na vysokej škole som skoro nastúpil do jednej realitky, len nezhodli sme sa na istých právnych veciach.

Potom  neskôr v roku 2015 som bol 4 mesiace v USA, kde ma zaujalo Airbnb. O tom však o pár riadkov nižšie. Poďme na to chronologicky.

Tak chronologicky, mi skrížila cestu reklama a marketing.  S kamarátmi sme si založili menšie reklamné štúdio. Robili sme veci od letákov pre lokálne lekárne, až po videá pre luxusné autá a web pre národné divadlo. Po roku sme to na „nejaký čas“ rozpustili. Potom som pracoval pre jednu z najlepších rekamných agentúr na Slovensku a tvoril kampane pre ČSOB alebo J&T Real Estate.

Moje prvé Airbnb

Ihneď na to som sa pustil do prerábky bytu v Bratislave. Tu už sa dostávame k vyššie spomínanému Airbnb. Realizoval som sa a vytvoril som niečo, čo som si sám navrhol a aj urobil. A k tomu som to ešte aj zdokumentoval tu na blogu.

Mimochodom, Airbnb, resp. krátkodobému prenájme sa venujem dodnes, k terajšiemu dátumu to bude už 2,5 roka. A nezostalo to pri tom jednom byte. 🙂

Pár mesiacov spustení bytu mi napísal jeden známy, či nepoznám niekoho alebo či by som ja nemal záujem riešiť financovanie v realitnej kancelárie ako hypotekárny špecialista. Hovorím si.. A prečo nie? Tak som išiel do toho!

Po 2 rokoch vo financiách ako hypotekárny špecialista som presedlal na realitný obchod – nejak si ma to teda nakoniec našlo. Po skúsenostiach vo financiách a Airbnb mám na realitnom trhu lepší prehľad ako keby som v tejto oblasti začínal. A hlavne investičné nehnuteľnosti a nehnuteľnosti na prenájom sú mi blízke.

Takže ak budete potrebovať (bezplatne) naceniť nehnuteľnosť alebo budete plánovať kúpu napr. investičnej nehnuteľnosti, viete na koho sa obrátiť.

Páčil sa ti článok? Zazdieľaj ho aj priateľom

Páčil sa ti článok? Zazdieľaj ho aj priateľom

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn