Internet na Zanzibare

Internet na Zanzibare

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn

Toto bola jedna z prvých vecí, ktoré som si na Zanzibare vybavil. Osobne som človek, ktorý internet používa stále. Využívam ho k práci, musím odpisovať hosťom na Airbnb a managovať veci, takisto keď som v zahraničí, využívam mapy a hľadám na internete informácie o lokalitách, otváracích hodinách, potrebujem bookovať hotely a tak ďalej.

Čo sa týka WiFi na Zanzibare, nie je moc stabilná, avšak toto záleží hlavne na jednotlivých hoteloch. Takisto elektrina zvykne občas vypadávať. Raz som postrehol, že v priebehu hodiny vypadla elektrina až 6x.

Preto odporúčam si kúpiť miestnu SIM kartu a využívať dáta.

Cena dát slovenských operátorov v zahraničí sú dosť vysoké. Ak by som používal dáta z mojej slovenskej SIM karty, prišla by mi faktúra na 50 000€ ako som to potom rátal 😀

Kde kúpiť SIM kartu?

SIM karty sa na Zanzibare dajú kúpiť v podstate všade. Bolo to fakt asi najjednoduchšie. Predávajú ich hocikde na ulici na stlíkoch pod slnečníkmi. Kartu si samozrejme po kúpe treba aktivovať a poslať nejaké smsky. Ale s tým mi pomohol týpek, čo mi to predával.

Akého operátora si vybrať?

Toto je asi jedno. Na Zanzibare je samozrejme viacero operátorov, ale hlavní dvaja, čo som videl všade predávať boli Zantel (zelené slnečníky) a Halotel (oranžové slnečníky). Osobne som mal Halotel, ale kamarát mal Zantel a tiež všetko úplne v poriadku.

Pokrytie na Zanzibare

Ak mám byť úprimný, toto ma príjemne prekvapilo. Pokrytie internetom na Zanzibare bolo super. Skoro všade som chytal 3G a to aj keď sme boli šnorchlovať a plavili sme sa na mori alebo niekde v džungli vo vnútrozemí. Internet bol stabilný a rýchly.

Cena internetu

SIM kartu som kúpil za 5000TZS (necelé 2€) a kredit som si kúpil za 15 000TZS (5,6€). Za kredit 15 000TZS som si kúpil dáta 3GB na mesiac. Avšak po vyše týždni som ich minul a dokupoval som ďalšie za 5000TZS na týždeň – 1,5GB a potom ešte nejaké na deň, lebo tamtie som zas minul. Avšak ako môžeš  vidieť, internet je na Zanzibare lacný, čiže s tým nebol žiaden problém.

Takto som si dobíjal kredit. Kúpil kartu, zošúchal tú striebornú vec a zavolal na celkové číslo. Zachvíľu mi prišla SMS, že som si dobil kredit. Potom som zavolal na číslo *148*66# a aktivoval internet aký chcem (jazyk sa dá zmeniť stlačením jednej voľby v menu).

IMG_9357

Páčil sa ti článok? Zazdieľaj ho aj priateľom

Páčil sa ti článok? Zazdieľaj ho aj priateľom

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn