Čo vidieť na Korfu a TIP na najlepší západ slnka

Čo vidieť na Korfu a TIP na najlepší západ slnka

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn

Na Korfu som strávil posledný októbrový týždeň. V tomto čase už bola off-season, čiže ostrov nebol tak preplnený ako v lete a vôbec tam nebolo veľa turistov. Dnes budem písať o miestach, ktoré som na Korfu navštívil a odporúčam ich.

1. Mesto Korfu

Hlavné mesto ostrova Korfu nie je veľké. Centrum mesta prejdete zachvíľu, ale napriek tomu je veľmi milé. Pekná architektúra a uličky, ktoré nie sú až tak grécke. Celý ostrov Korfu vyzerá skôr ako Taliansko a to kvôli tomu, že pred nejakým časom ho taliani osídlovali a je to vidieť. V Corfu town odporúčam určite navštíviť Old Fortress. Hore z majáku je super výhľad na celé mesto.

Old Fortress Corfu Town

2. Achillion palace

Pár minút od Benitses, čo je mesto, kde som bol ubytovaný bol tento palác. Návšteve tohto miesta predcháza divoká jazda autom do kopca, do najväčších zákrut. Vstupné do palácu bolo tuším 5 alebo 8 eur. Ale je to veľmi pekné miesto. Ja som tam bol počas západu slnka a natočil som odtiaľ aj pár záberov v tomto videu.

achillion palace

3. Výlet loďou v Paleokastritsa

Je to vec, ktorú na Korfu odporúčam ako MUST GO. Je to super zážitok a pôjdete na krásne pláže. My sme išli na trip piati a na jedného nás to vyšlo 19€. Loď sme mali požičanú na celý deň, teda do západu slnka. O tomto výlete som napísal samostatný článok a vonku je takisto aj video z celého dňa, ktoré si môžeš pozrieť tu.

4. Krásne pláže

Grécko celkovo je známe tým, že sú tam nádherné pláže. A výnimkou nie je ani ostrov Korfu. Mne osobne sa najviac páčila pláž v Agio Gordios. Inak o plážach na Korfu som napísal aj samostatný článok, tak TOP 5 pláží nájdeš tu.

plaze na Korfu

5. Dedinka Chlomos a najkrajší výhľad na západ slnka

Túto dedinku som objavil úplne náhodou, keď som sa vydal autom po ostrove. A zrazu som prišiel to Chlomos. Táto dedinka bola fakt, že úplne okúzlujúca. Čo sa týka najkrajšieho západu slnka, tak ten nebol tu, ale Agios Gordios, ale dal som to spolu, keďže obidve veci si môžeš pozrieť na spoločnom videu nižšie. Obidve miesta určite odporúčam navštíviť.

agios gordios sunset chlomos korfu

 

 

Páčil sa ti článok? Zazdieľaj ho aj priateľom

Páčil sa ti článok? Zazdieľaj ho aj priateľom

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn