Bushwick – štvrť v New Yorku so street artom a graffiti

Bushwick – štvrť v New Yorku so street artom a graffiti

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn

Už ako názov napovedá, jedná sa o čtvrť v New Yorku, konkrétnejšie v Brooklyne. Bushwick. Je to švrť tvorená z dosť veľkého percenta hispáncami – mexičanmi, puertorikáncami, dominikáncami a černochmi. Napríklad potom som sa dozvedel, že odtiaľto pochádza aj raper 6ix9ine, ktorý teraz obsadzuje hitparády a „objavili“ ho práve chalani zo Slovenska. Ale presuňme sa ku street artu a graffiti.

Street art a Graffiti

Street art sa začína v podstate už od linky metra M alebo J, ktoré idú z Manhattnu. Kľudne vystúp na Myrtle Ave zastávke a odtiaľ choď už pešo. Za najväčší highlight považujem osobne celú ulicu Troutman Street. Práve tu som našiel najviac street artu. Samozrejme ak si v Bushwicku bol/a a máš nejaké tipy, môžeš sa o ne podeliť dole v komentároch.

Na Troutman Street street je posprejovaná/pomaľovaná skoro každá budova, dom. Fotogaléria bude nižšie, tie výtvory fakt stoja za to a je to brutálne pekné. Za návštevu stoja však aj niektoré z priľahlých ulíc alebo časti ulíc, ktoré ju križovali, presne to zmapované nemám, treba sa tam však v Bushwicku potúlať. 🙂

Ja som zablúdil aj do Maria Hernandez Parku, resp. som šiel okolo neho. Dovnútra sa mi moc nechcelo, keďže tam boli len hispánci a černoši.

Poďme sa však presunúť k fotkám, lebo to je to, o čom bude väčšina tohto článku.

Všadeprítomný street art. Dokonca aj na supermarketoch. Čo na to povieš? Napíš dole do komentárov, rád si prečítam tvoj názor
Veľa zo street artov je mega prepracovaných, ako napríklad tento
Reklama na WeTransfer – nie je to však nalepený papier, ale je to namaľované, good job

Prispôsobenie reklamy lokálenmu prostrediu – všetko to je namaľované
Si fanúšikom Simpsonovcov? 😀
Žeby vstup do divadla?

Tento street art je fakt že mega

Páčil sa ti článok? Zazdieľaj ho aj priateľom

Páčil sa ti článok? Zazdieľaj ho aj priateľom

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn